środa, 19 czerwca 2013

Ach, te rzęsy!!!

Sztuczne rzęsy


Jedne z najczęściej zadawanych mi pytań to te, dotyczące sztucznych rzęs. Mowa tu o kępkach i gotowych paskach rzęs. Czy są one wygodne? Jak je naklejać? Czy można przykleić je sobie samemu? Oczywiście :) Wszystko okazuje się być kwestią wprawy. Ale najpierw o samych rzęsach:

Przy klientkach indywidualnych najczęściej stosuję kępki. I choć przyklejanie ich zajmuje więcej czasu niż tych gotowych, to jednak dają one komfort i wygodę w noszeniu. Nie obciążają oka tak, jak robią to gotowe paski rzęs. Kępki możemy przyklejać w dowolnej ilości, dodawać i odejmować.

Jak wybrać te najlepsze? Nie koniecznie cena decyduje o jakości. Czasem wystarczy zwykła obserwacja i możemy znaleźć naprawdę super kępki w niskiej cenie. Wskazówki: 
  • w jednej kępce powinno znajdować się ok 10 włosków
  • kępka im bardziej ma kształt wachlarza tym lepiej
Mamy różne długości kępek (na każdym opakowaniu powinniśmy znaleźć następujące oznaczenia):
  • 8 mm (najkrótsze, które możemy wykorzystać do wypełnienia rzęs u wewnętrznego kącika oka)
  • 10 mm S (dają efekt zagęszczenia rzęs, to rozmiar najczęściej przeze mnie wykorzystywany)
  • 12 mm M (można je połączyć z rzęsami typu S)
  • 14 mm L

Dziesięć kępek na oko powinno w zupełności wystarczyć. Większość opakowań ma dodany klej, jednak w moim przypadku ląduje on w koszu :) Mamy kleje jednodniowe oraz kleje dzięki którym możemy cieszyć się dodatkowymi rzęsami nawet do 6 dni. Osobiście do klejenia zarówno kępek, jak i pasków, stosuję klej DUO. Jest to klej jednodniowy, utleniający się na powiece.


Cała "operacja" nie obejdzie się też bez pensety :) Najlepiej wybrać taką, która będzie w miarę szeroka i nie za twarda (nie powinniśmy czuć zbytniego oporu przy ściśnięciu). 

Podczas przyklejania kępek potrzeba będzie duuużo cierpliwości, zwłaszcza jeśli przyklejacie je sobie przed lustrem.

Jak to zrobić? Najpierw delikatnie wytuszuj rzęsy od nasady. Następnie należy złapać całą kępkę i delikatnie wyciągnąć ją z opakowania tak, żeby się nie rozdzieliła ani nie zmieniła swojego kształtu. Następnie delikatnie zanurzamy jej knot w bardzo małej ilości kleju i wklejamy między rzęsy. Najlepiej zaczynać od zewnętrznego kącika oka. Jeśli posiadamy różne rozmiary kępek możemy zacząć od najdłuższych i schodzić do coraz krótszych. Jeśli mamy tylko jeden rozmiar możemy je przyciąć małymi nożyczkami (pamiętaj że przycinamy pod skosem żeby nie uzyskać efektu "schodów"). Nie przejmuj się jeśli weźmiesz zbyt dużo kleju i będzie on widoczny - DUO utlenia się po kilkudziesięciu sekundach. Na koniec możemy jeszcze raz bardzo delikatnie wytuszować rzęsy i gotowe :)Kępki stanowią cudowne wykończenie całego makijażu nie dając efektu sztuczności. Wiele klientek, które nie miały z nimi wcześniej do czynienia boi się, że będą wyglądały dziwnie albo będzie niewygodnie. Wówczas przyklejam kępki na jedno oko i udowadniam, że klient tym razem nie ma racji :) Kobiety są zawsze zachwycone, a przy następnym makijażu same upominają się o przyklejenie kępek :) Mały detal a spojrzenie nabiera zupełnie innego hipnotyzującego znaczenia :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz