czwartek, 15 stycznia 2015

Krok po kroku: makijaż dzienny

Hej! :*

Coraz częściej dostaję od Was prośby, by zrobić tutoriale makijażowe.

Więc wzięłam się do pracy, i chociaż mój sprzęt fotograficzny i oświetlenie (zbyt żółte- co widać na zdjęciach) nie jest może najlepszej jakości, to zrobiłam co mogłam, by zdjęcia były przejrzyste i wyraźne :)

Dziś przedstawię Wam mój makijaż dzienny, czyli taki, w jakim możecie zobaczyć mnie na co dzień. Królują w nim chłodne brązy i czarna, francuska kreska.

No to zaczynamy ;)

Co potrzebowałam:

Podkład MAC Studio Fix NC15
Puder Kanebo Sensai
Korektor: Inglot 26
Tusz L'oreal Paris Volume Million Lashes
Cienie MAC B73, A62
Cienie Inglot 402, 393
Cienie Gosh Smokey Eyes Palette 02
Eyeliner Raven Glaze Rouge Bunny Rouge
Na całą powiekę górną i dolną nałożyłam korektor i ugruntowałam go pudrem. Jest to moja baza pod makijaż oka. Górną powiekę pokryłam cielistym matowym cieniem.

Następnie matowym brązowym cieniem wyznaczyłam kontury oka, które chciałam mieć wycieniowane. Jest to moment, w którym możemy optycznie skorygować kształt oka.

Kolejnym krokiem jest blendowanie, czy za rozcieranie konturów brązowego cienia za pomocą odpowiedniego pędzelka. Ja użyłam do tego pędzla MAC nr 217

Delikatnie, tym samym cieniem, zaznaczam dolną powiekę zaczynając od kącika zewnętrznego i kończąc, mniej więcej, na środku powieki.

Czas na kreskę. Jej zewnętrzny kącik wyciągamy w kierunku zakończenia brwi. Nasz makijaż jest makijażem dziennym, więc nie powinniśmy przesadzać z długością i grubością kreski.

Kreskę możemy też narysować na dolnej linii wodnej. Dodatkowo na górną powiekę ruchomą nałożyłam ciepły brąz z palety cieni Gosh Smoky Eyes. Pokryłam nim też załamanie powieki, by ładnie rozetrzeć nałożony wcześniej ciemny brąz. Perłowym cieniem zaznaczyłam kącik wewnętrzny. Na koniec wytuszowałam rzęsy.

I mamy efekt końcowy:

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz